• WYSYŁKA JUŻ OD 24H
    • ODBIÓR W PUNKCIE + PRZELEW = DOSTAWA GRATIS
    • 31 DNI NA ZWROT
Nie masz produktów w koszyku.
Wróć do listy wpisów
Sekret zdrowia człowieka… Medycyna, jakiej nie znacie

Sekret zdrowia człowieka… Medycyna, jakiej nie znacie

Czy wiesz o tym, że na prawdziwe zdrowie człowieka składają się trzy części?

Każda z nich jest równie ważna i integralna z pozostałymi. Jeśli któraś z części jest niedopilnowana, mimo maksymalnych wysiłków na innej, nie będziesz czuła się tak jak chcesz. Po prostu nie będzie tego balansu. Czy wiesz o czym mowa?

Według „Encyklopedii zdrowia dla całej rodziny” (Dom Wydawniczy REBIS, Poznań 2000) na zdrowie składają się trzy poziomy: fizyczny, psychiczny i duchowy. W wolnym tłumaczeniu to wspólna wypadkowa stanu ciała, umysłu i ducha. Istnieje nawet specjalny odłam medycyny zwany holistyczną (od „holos” – cały), który zajmuje się tymi trzema strefami na raz.

Według specjalistów warto wyróżnić kilka procesów, które powinnyśmy prawidłowo dzielić na poszczególne czynności. Dzięki temu uzyskamy najlepsze rezultaty na każdej z płaszczyzn, co w sumie poprowadzi nas ku lepszemu zdrowiu.

I są to:

a)      Sen – 8 godzin

b)      Praca – 8 godzin

c)       Aktywność fizyczna – ok. 1 godziny

d)      Pożywienie (w tym czas jego przyrządzania) – ok. 1,5 – 2 godzin

e)      Medytacja ok. 1-2 godzin

f)       Higiena ciała ok. 0,5 – 1 godziny

g)      Rozrywka – pozostały czas

balance

Same dobrze wiemy, że ogólne osłabienie, zmęczenie i poczucie swoistego rozbicia czy rozdrażnienia to przypadłości, z którymi często spotykamy się na co dzień. Właściwie czujemy, że coś „nie jest tak” jednak precyzyjnie nie nazywamy tego „chorobą”, więc ciężko jest tu poddać się leczeniu środkami farmakologicznymi. Korzystając jednak z tych wskazówek pamiętajmy, że tak jak w przypadku domku z kart, gdzie każda karta jest bardzo ważna i trzyma konstrukcję na swoim miejscu, tak i tu dbanie o poszczególnie strefy naszego życia wzmocni Cię, poprawi kondycję i jakość życia, zapobiegnie przed rozchwianiem i rozregulowaniem organizmu… A to właśnie nam chodzi, tym bardziej, że lato przed nami!

Kategoria: Aktualności

Komentarze