• WYSYŁKA JUŻ OD 24H
    • ODBIÓR W PUNKCIE + PRZELEW = DOSTAWA GRATIS
    • 31 DNI NA ZWROT
Nie masz produktów w koszyku.
Wróć do listy wpisów
Rajstopy – jak o nie dbać i jak przedłużyć ich żywotność

Rajstopy – jak o nie dbać i jak przedłużyć ich żywotność

Rajstopy często są dla nas produktem jednorazowego użytku. Niestety większość z nich produkowana jest z bardzo cienkiego materiału i każda okazja zmusza nas do zakupu nowej pary. Jednak jeśli kupiłaś rajstopy lub pończochy lepszej jakości, możesz spróbować zastosować poniższe rady i nieco przedłużyć ich żywotność.

Rajstopy powinny być prane ręcznie, na lewej stronie, w zimnej wodzie, przy użyciu delikatnych środków piorących. Jeśli zamierzasz prać je w pralce, koniecznie umieść je w woreczku lub kuli na pranie.  Nie zawieszaj rajstop i pończoch na sznurku lub suszarce, rozłóż je a płasko i pozwól im wyschnąć – w ten sposób zapobiegniesz ich odkształceniu i naciągnięciu.

Ciekawym sposobem przedłużenia żywotności jest zamoczenie rajstop, wysuszenie ich, a następnie wsadzenie do zamrażalnika.  Dzięki tej metodzie rajstopy staną się bardziej wytrzymałe.

Uważaj przy zakładaniu rajstop i pończoch. Usiądź w takim miejscu, aby w pobliżu nie było żadnych przedmiotów, która zahaczając o delikatny materiał rajstop, mogłyby je uszkodzić. Nakładaj je powoli, delikatnie rozwijając. Przed założeniem rajstop, na nogi możesz nanieść odrobinę balsamu do ciała, który wygładzi skórę i nieco ułatwi ich zakładanie.

Jeśli pomimo wszelkich starań nie udało Ci się uniknąć oczka, zatrzymaj je kropelką bezbarwnego lakieru do paznokci. Zapobiegnie on dalszemu przesuwaniu się uszkodzenia. 

Kategoria: Aktualności

Komentarze