• WYSYŁKA JUŻ OD 24H
    • ODBIÓR W PUNKCIE + PRZELEW = DOSTAWA GRATIS
    • 31 DNI NA ZWROT
Nie masz produktów w koszyku.
Wróć do listy wpisów
Rajstopy – dress code w pracy

Rajstopy – dress code w pracy

Latem chętnie pokazujemy nogi, warto jednak pamiętać, że są miejsca w których nie powinnyśmy zapominać o rajstopach. Chodzi tu przede wszystkim o korporacyjny styl i zasady obowiązujące w niektórych mniejszych firmach. Jeśli pracujesz np. w biurze lub banku, powinnaś polubić noszenie rajstop nawet latem.

Ogólnie – czym bardziej formalna sytuacja tym mniej wypada pokazać się z gołymi nogami. Przykładem może być tu brytyjska księżna Kate, która na oficjalnych spotkaniach, nawet w największe upały, zawsze pokazuje się w rajstopach.

Jak dobrać odpowiedni model?

Kolor

Zawsze wybieraj rajstopy gładkie, matowe lub półmatowe. Najbezpieczniejsze są odcienie cieliste. Kolor należy dobierać jak odcień podkładu. W sklepie naciągnij rajstopy na rękę i sprawdź które wyglądają najbardziej naturalnie.  Szczególnie zimą zrezygnujmy z mocno opalonych kolorów. Do pracy śmiało możesz wybierać rajstopy w kolorze czarnym. Te o grubości 6-20 wyglądają bardzo elegancko. Pamiętać należy jednak, żeby nie wybierać ciemnych kolorów do lekkich, jasnych ubrań. Nogi mogą wtedy wyglądać zbyt ciężko, a cała stylizacja mało elegancko.
Ciekawostka: Naukowo potwierdzono, że kobiety w naturalnym kolorze rajstopach postrzegane są jako bardziej otwarte. Panie w czarnych rajstopach natomiast jako osoby poważne, zdystansowane i profesjonalne.

Grubość

Do pracy wybieraj  6, 8, 10 DEN latem, zimą 15 lub 20 DEN. Dostępne są również rajstopy 40 DEN ale tutaj w szczególna uwagę trzeba zwrócić na jakość, która mocno przekłada się na wygląd grubszych rajstop.

Rozmiar

Starannie dobierz rozmiar. Prawdziwą zmorą są za duże rajstopy, które wyglądają bardzo nieestetycznie i nieelegancko.

Podsumowując – w pracy nie starajmy się podkreślać swojej osobowości tylko kompetencje i pozycje. W żuciu prywatnym natomiast obowiązuje nas pełna dowolność i wszystkie z powyższych zasad możemy łamać dowolnie. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.

Kategoria: Aktualności

Komentarze