• WYSYŁKA JUŻ OD 24H
    • ODBIÓR W PUNKCIE + PRZELEW = DOSTAWA GRATIS
    • 31 DNI NA ZWROT
Nie masz produktów w koszyku.
Wróć do listy wpisów
Problem z doborem biustonosza? Mierzysz się a i tak nie pasuje?

Problem z doborem biustonosza? Mierzysz się a i tak nie pasuje?

Czy znasz tę sentencję? -„Mam problem z doborem biustonosza. Mierzyłam się kilkukrotnie, wychodzi mi jakiś rozmiar, ale gdy go kupuję to nie pasuje. Co robię nie tak? Pod biustem mam 73cm, a w biuście 89cm. Pomóżcie!”

Precyzyjnie dobrany biustonosz jest jedną z najcenniejszych rzeczy, jakie możemy sobie zafundować. Pomaga wyprofilować piersi, zaakcentować naszą kobiecość i dodać pewności siebie. Niestety ponad ¾ kobiet w Polsce (i nie tylko!) nosi źle dobraną bieliznę. Dlaczego tak jest i jak można tego uniknąć? Musisz wiedzieć, że na dobrze dobrany biustonosz wpływa aż 3-5 czynników. Po pierwsze: Twój rozmiar wyrażony centymetrach, po drugie kształt Twoich piersi (anatomia), po trzecie konstrukcja modelu / fason po czwarte decyzja odnośnie producenta i po piąte czas, który nie konieczne jest naszym sprzymierzeńcem.

Odnosząc się indywidualnie do Twojego przypadku: zmierz się poprawnie – mierzymy się centymetrem tuż pod piersiami – co daje nam jeden wynik oraz na piersiach (bezpośrednio na samym środku) co daje nam drugi wynik. W tym wypadku uzyskane wymiary to: 73cm pod biustem i 89 cm w biuście.

Należy pamiętać, że obwody numerowane są co 5 cm, zaś miseczki średnio co 2 cm. Ważne! Obwód biustonosza zmniejszamy o 3-5 cm w porównaniu do wyniku, jaki otrzymałaś. Tzn. jeśli mierzysz 73cm pod biustem obwód zaokrąglamy w dół do 70cm pod biustem czyli Twój obwód to 70cm. Dlaczego? Dlatego, że bielizna na ciele ma się naciągnąć do Twojego rozmiaru, nie może przesuwać się jak bluzka, obwód musi przylegać do ciała, bowiem odpowiada za utrzymanie piersi na właściwym miejscu. Ponadto z biegiem czasu delikatna dzianina biustonosza dodatkowo poluzuje się (naciągnie po kilku – kilkunastu praniach), stąd też trzystopniowa regulacja obwodu w każdym biustonoszu. Jest to największy błąd kobiet – źle określony obwód.

Twój obwód to 70cm.

jak dobrać biustonosz

Drugą z kwestii jest miseczka.  Standardowo miseczki przesuwają się o 2 cm.

Twoja miseczka to F.

Teraz znasz już swój rozmiar, ale upewnij się, że wybierasz odpowiedni fason biustonosza. Nie każdy biustonosz w sensie konstrukcji będzie Ci pasował, nie w każdym będziesz czuć się dobrze – mnogość fasonów odpowiada zróżnicowanym potrzebom kobiet.

Weź pod uwagę kształt Twoich piersi – anatomię i odpowiedz sobie na pytanie czego oczekujesz po biustonoszu? Czy Twoje piersi z biegiem lat opadły i chcesz je zdecydowanie unieść? Czy są małe i chcesz je powiększyć? (w obu przypadkach właściwy byłby model push up lub balconette). A może odwrotnie – Twoje piersi są duże, potrzebujesz modelu, który utrzyma ich ciężar i nie powiększy ich dodatkowo? (Tu właściwy byłby model soft, usztywniany lub półusztywniany). Te pytania są ważne, bowiem na rynku istnieje wiele fasonów biustonoszy, a powstałe między nimi różnice mogą mieć wpływ na to czy bielizna będzie po prostu trafiona. Ale bez obaw.  Dobry konsultant podpowie Ci który fason jest stworzony dla Ciebie.

jak dobrać biustonosz

Ponad to pamiętaj, że zmieniając markę z polskiej na np. brytyjską musisz zasięgnąć porady odnośnie rozmiarów tamtej marki, bo o ile rodzimi producenci szyją podobnie, tak już zagraniczni –  niekoniecznie. No i ostatnia kwestia: czas. To, że biustonosz był dobry 3 lata temu wcale nie oznacza, że ten sam rozmiar będzie dobry obecnie. Nasze ciało cały czas się zmienia, w zależności od wieku (czy nawet od dnia cyklu!) nasze piersi wydają się pełniejsze lub mniej jędrne – ma to związek m.in. z ilością wody w organizmie…  Chudniemy i przybieramy na wadze – taka nasza „kobieca uroda”.

Kategoria: Moda & Trendy

Komentarze