• WYSYŁKA JUŻ OD 24H
    • ODBIÓR W PUNKCIE + PRZELEW = DOSTAWA GRATIS
    • 31 DNI NA ZWROT
Nie masz produktów w koszyku.
Wróć do listy wpisów
Makijażowe Faux Pa

Makijażowe Faux Pa

Każdy sezon lansuje nowe trendy w modzie jak i w makijażu. Intensywne odcienie szminki od pomarańczowych po mocną czerwień, soczyste kolory cieni do powiek czy modny efekt nude look, choć stanowią inspirację tego lata, nie zawsze pasują do naszego typu urody. Jeśli pragniemy zmiany w naszym wizerunku, poprzez wypróbowanie nowej gamy kolorów pamiętajmy, że pomimo silnych wpływów z zachodnich wybiegów, istnieją pewne zasady doboru asortymentu kosmetycznego, dzięki któremu uda na się uniknąć niekorzystnego efektu naszych starań.

Nie mając podstawowej wiedzy na temat doboru barw, odpowiednich do naszej karnacji, koloru włosów czy choćby stroju, makijaż, który ma dodać nam uroku i uwydatnić nasze walory może nam tylko zaszkodzić.

Efekt Maski

Bazą wyjściową jest odpowiednio dobrany podkład oraz umiejętne go nałożenie. Często chcąc by nasza twarz miała złocistobrązowy kolor, wybieramy zbyt ciemny odcień, co w efekcie nas postarza poprzez uwypuklenie linii zmarszczek. Natomiast  zbyt jasny podkład spowoduje, że cera będzie wyglądała sino o optycznie „spłaszczonych” rysach twarzy. Poza tym częstym błędem jest rozprowadzanie podkładu tylko w okolicach buzi, kończąc na linii żuchwy. Dodanie do tego zbyt dużej ilości pudru w porównaniu z bladą szyją i dekoltem grozi efektem tzw. „maski”, dlatego pamiętajmy by odpowiednio wyrównywać koloryt tych partii ciała.

Efekt Pandy

Do największych omyłek odnośnie doboru cieni do oczu, uważa się zbyt intensywne wręcz pstrokate odcienie niebieskiego, nałożonego na całą objętość oka. Niegdyś klasyczne, makijażowe kanony propagowały korzystanie z tych samych kolorów cieni, co barwa tęczówki.  W przypadku pań o niebieskim zabarwieniu oczu nie jest to wskazane. Jeśli masz głęboko osadzone oczy nie używaj ciemnych cieni, gdyż to jeszcze bardziej uwypukli ten defekt a dodanie wyraźnej kreski na dolnej powiece, dodatkowo pomniejszy oko. Zastanów się, czy warto jest aż tak przesadnie „dopieszczać” makijaż oczu, które mogą w ten sposób utracić swój naturalny urok.  Magiczna moc maskary nie zawsze daje efekt zalotnego spojrzenia. Częstym błędem jest zbyt wielokrotne nakładanie tuszu a rezultatem są ciężkie, posklejane rzęsy, sprawiające wrażenie „wczorajszego makijażu”.

Efekt Sztucznej Linii Ust

Usta, jako jedna z najbardziej zmysłowych części  twarzy, są narażone na niejedna wizażową wpadkę. Z męskiego punktu widzenia największa omyłką jest obrysowanie ust konturówką w innym odcieniu nić pomadka a co gorsze pozostawienie ich bez wypełnienia szminką. Ponadto, gdy natura nie obdarzyła nas zbyt hojnie tzn. usta są małe i wąskie, nie używajmy ciemnych odcieni pomadek, gdyż dodadzą tylko surowości ich wyglądowi i będą zbytnio przyciągać uwagę. Lepszym rozwiązaniem jest stosowanie błyszczyku, jednak i tu, choć nie wymaga on tyle precyzji w nakładaniu uważajmy by nie przesadzić z jego ilością.

Efekt Malowanej Lali

Stosowanie różu efektownie pomaga wyprofilować rysy naszej twarzy. Ponadto poprawia wygląd, ożywiając koloryt naszej cery. Technika nakładania różu, uprzednio układając usta w kształt tzw. dzióbka jest błędem. Róż powinnyśmy stosować w naturalnym ułożeniu naszej buzi, by dokładnie widzieć, które miejsca twarzy chcemy wyprofilować. Nieumiejętne nałożenie skutkuje efektem odwrotnym tj. może pogrubić okrągłą już twarz lub też wyszczuplić tę podłużną. Poza tym częstym błędem jest nakładanie na policzki różowych owali, co daje efekt „malowanej lali”. Dla bezpieczeństwa najlepiej stosować odcienie bladoróżowe lub brzoskwiniowe albo wybierać o ton ciemniejsze od stosowanego podkładu.

Pamiętajmy, że do głównych zadań  stosowania makijażu  należą:

- ukrycie niedoskonałości naszej cery,
- optyczne wymodelowanie jej kształtów,
- wyeksponowanie naszych atutów jak: zmysłowej linii ust czy wyrazistych kości policzkowych bądź intensywnej barwy naszych oczu.

Warto jest zatem nie ulegać chwilowym trendom, tylko  stosować sprawdzone  zasady, dzięki którym makijażowe wpadki nie będą nam groźne. Przecież każdej kobiecie zależy by zachwycać a nie zwracać na siebie niechcianą uwagę, rodzącą myśli „ Czy ja mam coś na nosie, bo tak się wszyscy na mnie dziwnie patrzą…”.:)

Kategoria: Aktualności

Komentarze