• WYSYŁKA JUŻ OD 24H
    • ODBIÓR W PUNKCIE + PRZELEW = DOSTAWA GRATIS
    • 31 DNI NA ZWROT
Nie masz produktów w koszyku.
Wróć do listy wpisów
Magia czerwieni ❤ O tym jeszcze nie słyszeliście!

Magia czerwieni ❤ O tym jeszcze nie słyszeliście!

Wszyscy wiemy, że kolor czerwony to kolor miłości – w dowód głębokiego i gorącego uczucia kupujemy czerwone róże, a symbolem walentynek są czerwone serca. Istnieje jeszcze kilka innych zaskakujących, choć mało znanych przesądów i faktów związanych z tym właśnie energetycznym kolorem, które warto znać.

➧ Przed Tobą ważne wydarzenie? Nie zapomnij o czerwonej bieliźnie!Kolor czerwony jest kolorem szczęścia, powodzenia i sukcesu. Zaleca się zatem, aby każda osoba niezależnie od płci w ważnym momencie swojego życia miała na sobie czerwony element. Jeden z podstawowych przesądów studniówkowych mówi, że każda z dziewcząt powinna mieć na sobie czerwoną podwiązkę. To samo dotyczy matury, ślubu, rozmowy kwalifikacyjnej, większego bankietu w firmie oraz ważnego wystąpienia.

Według przesądu i zasad Feng Shui pieniądze lubią kolor czerwony. Czerwona portmonetka jest wyznacznikiem dostatku i bogactwa. Mówi się, że ludzie posiadający portfel w tym kolorze są energiczni, odważni, mają szczęście do gier losowych oraz żyją w dostatku i częściej dostają podwyżki.

➧ Już w starożytnym Rzymie kolor czerwony był wykorzystywany jako znak ochronny i bezpieczeństwa, dlatego przy dziecięcych wózkach i łóżeczkach często zawiesza się czerwoną kokardkę lub medalik na czerwonej wstążeczce, aby chronić maluszka przez złymi mocami.

Macie już czerwoną bieliznę na sylwestrowy bal? Włoszki wierzą, że kolor czerwony założony w noc sylwestrową przyniesie moc, miłość, zdrowie i płodność na cały następny rok. Przesąd wywodzi się z 30 roku p.n.e. kiedy to w czasach Augusta Oktawiana w Sylwestra Rzymskiego kobiety zakładały na siebie czerwony element. Kolor ten symbolizuje szczęście, siły i sukces. Lepiej dmuchać na zimne i już dziś zaopatrzyć się w swój czerwony komplet

W „Journal of Personality and Social Psychology” opublikowano ciekawe badania wykazujące męskie preferencje wobec koloru czerwonego. Naukowcy potwierdzili, że najłatwiej poderwać mężczyznę kobiecie ubranej w czerwień! Ponadto mężczyźni są skłonni wydać więcej, mając u boku kobietę ubraną w czerwoną bluzeczkę lub sukienkę. Nie wiadomo do końca, dlaczego tak się dzieje, być może jest to energia kojarzona z seksualnością, a może odzywają się dawne wzorce, kiedy to mężczyzna zdobywał i polował, a czerwone mięso było podstawą pożywienia ludzi pierwotnych.

czerwona bielizna

Kategoria: Moda & Trendy

Komentarze