• WYSYŁKA JUŻ OD 24H
    • ODBIÓR W PUNKCIE + PRZELEW = DOSTAWA GRATIS
    • 31 DNI NA ZWROT
Nie masz produktów w koszyku.
Wróć do listy wpisów
Jaki rozmiar stroju kąpielowego wybrać?

Jaki rozmiar stroju kąpielowego wybrać?

Przeanalizowaliśmy wszystkie modele kostiumów kąpielowych Marko i wiemy już, jaki tak naprawdę jest Twój rozmiar! Prace trwały kilka miesięcy: mierzenie, porównywanie, wyciąganie wniosków… Chętnie czytaliśmy opinie klientów i analizowaliśmy wymiany zgłaszane w naszym sklepie. Tym sposobem do każdego z kostiumów z nowej i starszej kolekcji Marko stworzyliśmy tabele rozmiarów, która pomoże Wam z łatwością dobrać właściwy rozmiar.

Wystarczą zaledwie dwa kroki, aby w tym sezonie cieszyć się pięknym, idealnie dopasowanym kostiumem kąpielowym bez konieczności wychodzenia z domu.

Na wstępie musimy zdać sobie sprawę z tego, że dostępne w wielu sklepach tabele rozmiarów różnych producentów są często nieaktualne. Dostępne były już 5 lat temu i nie były zmieniane mimo tego, że np. producenci poszerzyli swoją ofertę o kolejne rozmiary, fasony i tkaniny. Właśnie dlatego zawsze należy sugerować się:
✓  wiarygodnymi tabelami rozmiarów, czyli tworzonymi indywidualnie dla każdego kostiumu kąpielowego,
✓ wymiarami, a nie rozmiarami, które nosimy na co dzień – w przypadku różnych producentów rozmiary mogą między sobą znacząco się różnić.

Jak dobrać rozmiar stroju kąpielowego?

Dokładnie zmierz swoje wymiary.
Przy każdym pomiarze należy stanąć przed lustrem i sprawdzić, czy centymetr jest na całym obwodzie na jednakowej wysokości. Następnie warto odwróć się bokiem i upewnić się dodatkowo, że centymetr znajduje się we właściwym miejscu.

A) Obwód pod biustem  Centymetr powinien przylegać do ciała i układać się na nim w równym okręgu. Częstym błędem jest przyjmowanie, że pod biustem mamy 80 cm ze względu na to, że na co dzień nosimy rozmiar biustonosza 80C.

B) Obwód w piersiach ➝ Centymetr powinien przechodzić przez linię sutków. Jeśli masz duże piersi zaleca się założenie cienkiej bielizny, która uniesie piersi i wskaże prawidłowy obwód. Bielizna nie może w żaden sposób powiększać piersi.

C) Obwód w biodrach Obwód należy mierzyć w ich najszerszym miejscu. Pamiętaj że centymetr nie może przechodzić pod lub nad linią pośladków.

jak dobrać kostium kąpielowy

Porównaj swoje wymiary z tabelą rozmiarów.

Tabele rozmiarów są dostępne w naszym sklepie na karcie konkretnego kostiumu kąpielowego. W przypadku niektórych modeli macie nawet 2 cm pola manewru – większość strojów posiada fiszbiny lub wkładki powiększające piersi. Rozmiary na siebie „nachodzą” bowiem włożone do biustonosza wkładki push-up, usztywnienia czy fiszbiny wpływają na rozmiar miseczki.

Pamiętaj! To, że 3 lata temu nosiłaś dany rozmiar, wcale nie oznacza, że teraz również powinnaś go nosić. Jeśli schudłaś, przytyłaś lub urodziłaś dziecko prawdopodobnie powinnaś zmienić rozmiar. W doborze kostiumu kąpielowego podobnie jak w przypadku bielizny każdy centymetr ma znaczenie.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania – napisz do nas na kontakt@olive.pl
Z przyjemnością doradzimy : )

Zapraszamy!

Kategoria: Aktualności

Komentarze