• WYSYŁKA JUŻ OD 24H
    • ODBIÓR W PUNKCIE + PRZELEW = DOSTAWA GRATIS
    • 31 DNI NA ZWROT
Nie masz produktów w koszyku.
Wróć do listy wpisów
Czas relaksu, relaksu to czas

Czas relaksu, relaksu to czas

Obecnie współczesna kobieta ma coraz więcej na głowie. Będąc troskliwą matką, oddaną żoną i jednocześnie realizując się na płaszczyźnie zawodowej, jedyne o czym marzy, to by doba trwała dłużej niż 24 godziny. Domowe obowiązki, relacje w pracy, nieodpowiednia dieta i zbyt szybkie tempo życia są jednymi z głównych czynników stresogennych.

Takie nieustanne funkcjonowanie na pełnych obrotach może stać się przyczyną problemów ze snem, koncentracją i uwagą, ogólnym stanem poddenerwowania i chwiejnością emocjonalną. By zapobiegać takim stanom, warto jest chociaż na chwilę „zatrzymać” się i skupić na samym sobie pod względem psychicznym i fizycznym. Harmonia ducha i ciała są swego rodzaju fundamentem codziennego szczęścia i dzięki zachowanej równowadze jesteśmy w stanie czerpać radość z życia. stnieje wiele metod relaksacyjnych wpływających na odprężenie naszego organizmu jak i powodujących pozytywne wyciszenie emocjonalne. Niestety, często jedyną okazją upragnionego odpoczynku jest moment snu, który i tak niejednokrotnie jest przez nas niedoceniany. Dlatego tak istotne jest by każdego dnia znaleźć chociaż 15 minut, które będziemy w stanie przeznaczyć tylko i wyłącznie dla siebie

Free Your Body

Nie musisz od razu stosować regularnej medytacji czy zapisywać się na kurs jogi, choć jest to bardzo wskazane w długoterminowym występowaniu stresu. Ideą ćwiczeń relaksacyjnych jest rozluźnienie mięśni, uspokojenie oddechu i wzmożenie koncentracji na wykonywanych ruchach, co wpływa na świadomą kontrolę uwagi i skupienia.

„Plaża”

1. Stojąc kilka minut w nieruchomej pozycji jednocześnie skup wzrok na jednym elemencie. Wykonaj 5 głębokich wdechów i wydechów.

2. Następnie, połóż się na podłodze, płasko na plecach, podkładając poduszkę pod głowę a ręce wyciągnij wzdłuż siebie. Przy zamkniętych oczach zacznij powoli skupiać się na poszczególnych częściach ciała.

3. Teraz wyobraź sobie, że leżysz na plaży bądź unosisz się lekko na wodzie. W myślach przywołaj widok tego miejsca. Oddychaj wolno i głęboko.

4. Kiedy poczujesz całkowite rozluźnienie, otwórz oczy i powoli powróć do pozycji wyjściowej.

Free Your Soul

Po całym ciężkim dniu, nic nie jest tak przyjemne jak myśl o relaksacyjnej kąpieli. Ważne jest odpowiednie przygotowanie, by spędzone chwile w wannie stały się miłym doznaniem dla ciała jak i dla zmysłów. Uprzedź rodzinę, że teraz nie ma Cię dla całego świata. Do wody dodaj aromatyczny olejek zapachowy i zapal kilka nastrojowych świec. Oczywiście poproś partnera, by przyrządził Ci egzotycznego drinka bądź przyniósł lampkę dobrego wina.

Relaks

Poniżej dwa wypróbowane przepisy na kąpiel ciała i zmysłów

  • Kąpiel mleczna:

2 szklanki mleka w proszku
łyżka suszonych kwiatów lawendy
łyżka suszonego rozmarynu
łyżka suszonej skórki z pomarańczy

Na jedną kąpiel wsyp pół szklanki mlecznej mieszanki.

  • Kąpiel waniliowo-miodowa

1 szklanka oleju (np. sezamowego)
łyżka olejku waniliowego
pół szklanki miodu
pół szklanki delikatnego mydła w płynie

Wlewaj pod strumień wody około 1/4 szklanki mieszaniny.

Just Feel Free!

Powszechnie zanany jest pozytywny wpływ muzyki na naszą stronę emocjonalną jak i na rozwój inteligencji. Słuchanie odpowiedniej muzyki jest pomocne w nauce jak i w procesie relaksacyjnym. Kojące ,wręcz lecznicze oddziaływanie muzyki relaksacyjnej niezaprzeczalnie wycisza i uspokaja. Kiedy  dopadnie Cię chandra i silne zdenerwowanie. Jednym słowem najchętniej chciałabyś się zapaść pod ziemię albo kiedy wiesz, że masz milion spraw do załatwienia, polecamy świetny sposób tzw. „Piosenki przewodniej”. Znajdź swój ulubiony utwór i kiedy pomyślisz „Nie mogę! Nie dam rady! Mam dość!”, natychmiastowo włącz swoją melodię i odzyskaj energię :)Kategoria: Uroda & Wizaż

Komentarze