• WYSYŁKA JUŻ OD 24H
  • ODBIÓR W PUNKCIE + PRZELEW = DOSTAWA GRATIS
  • 31 DNI NA ZWROT
Nie masz produktów w koszyku.
Wróć do listy wpisów
Chromoterapia, czyli leczenie kolorami

Chromoterapia, czyli leczenie kolorami

Koloroterapia jest niekonwencjonalną metodą leczniczą. Jej zadaniem jest uspokojenie i relaksacja. Różne kolory w naszym otoczeniu mają różny wpływ na nasze samopoczucie, niektóre sprawią, że będziemy mieli więcej energii, inne uspokoją i wyciszą.

 • Kolor czerwony – rozgrzewa, pobudza, stymuluje. Powoduje, że nasz organizm wzmacnia się. Szczególnie wpływa na mięśnie, śledzionę, wątrobę. Kolor ten polecany jest osobom z anemią, reumatyzmem, przeziębieniem, dreszczami. Nie powinny używać go osoby nerwowe i z zaburzeniami psychicznymi, ponieważ może on wywoływać złość i agresję.
 • Kolor pomarańczowy – napawa optymizmem, kojarzy się z nowoczesnością
  i otwartością. Poprawia krążenie, wyzwala organizm i korzystnie wpływa na funkcje seksualne. Zalecany jest dla osób z takimi dolegliwościami jak: astma, katar chroniczny, problemy z nerkami i kamieniami nerkowymi, skurczami. Ma także pozytywny wpływ na żołądek i pracę serca. Zbyt długie przebywanie w otoczeniu tego koloru może powodować zwiększenie egoizmu, indywidualizmu i zuchwałości.
 • Kolor żółty – poprawia kondycję psychiczną, działa na mięśnie, układ pokarmowy, poprawia funkcje myślowe, psychikę i układ współczulny. Wpływa pobudzająco na intelekt. Nadmiar może powodować irytację i rozdrażnienie.
 • Kolor zielony – wpływa pozytywnie na nasz system nerwowy i pracę serca. Działa uspokajająco i oczyszczająco. Polecany szczególnie dla osób z nadciśnieniem, bólem pleców, hemoroidami, czy cierpiących na depresję. Ma pozytywny wpływ na wzrok. Osoby pracujące przy komputerze powinny od czasu do czasu oderwać wzrok od monitora i spojrzeć na zieloną roślinność. Zbyt duże nasycenie tym kolorem może powodować bierność.
 • Kolor niebieski – wycisza, uspokaja. Ma działanie przeciwzapalne, pomaga przy leczeniu żółtaczki u niemowląt, poprawia samopoczucie przy migrenach, nerwowym kaszlu, bólu gardła, bólu zębów, bólach miesiączkowych, skurczach czy wrzodach żołądka. U osób bez energii może pogłębić bierność i brak sił.
 • Kolor fioletowy – działa kojąco, inspirująco, regenerująco. Uspokaja serce, śledzionę, odtruwa, pomaga leczyć podrażnienia śluzówki. Ma dobry wpływ na nerki i pęcherz. Pomaga w wysiłku umysłowym, uśmierza ból, daje poczucie bezpieczeństwa. Nadmiar nie działa negatywnie – wręcz przeciwnie – może podnieść niską samoocenę.

Koloroterapia działa zarówno na ciało, jak i umysł i ducha. Jeśli jeden z elementów nie działa poprawnie – może się przyczynić do złego funkcjonowania pozostałych. Leczenie kolorem polega na użyciu odpowiedniego koloru, który przywróci równowagę między ciałem i duchem.

Kategoria: Aktualności

Komentarze